Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Płaca minimalna 2020. Będzie duży wzrost, rząd przyjął nowe stawki od 1 stycznia

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 września 2019 r. o 16:59 Powrót do artykułu
Hurra 4000 zł płaca. Ale bochenek chleba za 20 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od 1 stycznia podnoszę ceny ( wytwarzam produkty codziennego użytku) i pracownicy sami zapłacą za swoje podwyżki. Znowu kaczor was kupił za wasze pieniądze. Piękby kraj , ale głupi naród.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to już było i się w końcu źle skończyło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli wzrośnie również składka ZUS pewnie do 2tys Brawo PiS Zniszczyć całkowicie drobnych przedsiębiorców. Niech robią za miskę ryżu u Niemca 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak rozumiem to właśnie zostanie zrealizowana obietnicą podwyżki w administracji rządowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
99% pracowników firm budowlanych - podwykonawców budujących drogi, bloki, tory kolejowe, linie energetyczne i mase innych budowli zarabia najniższą krajową, reszta kasy wręczana jest pod stołem w kopercie, wszyscy o tym wiemy. Równocześnie za wzrostem płacy min. powinne być zmniejszane koszty pracy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, wiele osób jest wciąż zachwycona perspektywą tak wysokiej płacy minimalnej. Nie zdają sobie sprawy, że to wszystko spowoduje znaczną podwyżkę cen. Dla ludzi liczy się tu i teraz ... po prostu nie myślą!! Zobaczycie jak zaczną padać mniejsze i większe firmy i jaki będzie płacz.  A dlaczego rząd nie dotrzymuje obietnicy sprzed wcześniejszych wyborów i nie podniesie kwoty wolnej od podatku do tej jaka przysługuje tylko posłom czyli   30 451 zł? W czym poseł jest lepszy od robotnika, strażaka czy emeryta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak podniosą płacę minimalną to ja podniosę ceny pieczywa, teraz chleb kosztuje 3,2 zł a będzie kosztował 6 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paradoksalnie podwyżka płacy minimalnej uderzy w małe firmy z małych miast, gdzie głównie są wyborcy PiS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracodawca nic nie dokłada do pensji pracownika! Pensja to jest zysk firmy jaki musi zapłacić pracownikowi. A jak nie ma zysku, to należy firmę zamknąć, i nie opowiadać Bajek!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie będę brał na rękę ponad 2 tys, mam już dość dziadowania, mój szef jeździ autem za 300 tys a ja żyję z dnia na dzień. W takiej sytuacji jest 70 proc społeczeństwa więc my pis wybierzemy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem kierownikiem w urzędzie, mam około 4 tyś, czy to oznacza że zwykły referent bedzie miala tyle co ja? A inflacja zje cale moje oszczędności? Czy ja już nigdy na własne mieszkanie nie mazbieram?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szef mówi, że będę więcej zarabiał. Pytam jak to zrobi. Odpowiada, ze podniesie ceny usług o 30%. Dziękuję za takie podwyżki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie wzrośnie, a raczej urealni. Jak już tu napisano obecna pensja w Polsce to płaca minimalna plus gotowka pod stołem. Przy drugiej transzy podwyżki moźe być weselej. Jak piekarz chce podnieść cenę za chleb do 6 złotych, czyli niemieckiej ceny 1,39€. To niech mi wyjaśni. Skoro zarabiam 8500zł podstawy to jak niemiecki piekarz wyrabia na pensję swoją i pracowników? A ty chłopie chcesz ździerać z ludzi, ktorzy zarabiać mają marne 1900zł? Ty już ździerasz z nich. Brać 3,2zł od ludzi zarabiających 1650zł?! To jest dopiero skandal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NOWEJ x5tki nie kupi - i będzie go stać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak podniosą płacę minimalną to ja podniosę ceny pieczywa, teraz chleb kosztuje 3,2 zł a będzie kosztował 6  zł
 To nie bedziesz tyle żarła i bedziesz chudsza. W ten sposób znajdziesz chlopa i bedziesz miala 500+ i satysfakcję z zycia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile będzie kosztował "mielony" w PZL w Świdnik?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jęki geszefciarzy wsPOminających "stare, dobre czasy", kiedy kolejki kandydatów na "posady" za 5 zł/h ustawiały się za bramą, wprawiają mnie w dobry humor.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy Janusze biznesu - czas zakasać rękawy i samemu wypiekać chlebek, a żonę Grażynę postawić za ladą, zamiast sponsorować jej codzienne wizyty w salonach piękności. Może praca zadziała na sylwetkę lepiej nż pilates za 100 zł/h :-DDD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pora na ruch pracodawców bo albo podniosą tylko najniżej zarabiającym zrównując ich ze starymi fachowcami co na pewno wywoła falę protestów tych drugich a na NIEOBOWIĄZKOWE podwyżki dla nich kasy już nie wystarczy firmom albo dokona się u nas w końcu przełom technologiczny. Wtedy zamiast kilku wytatuowanych bezmuzgów noszących pustaki lub dachówki na budowie ktoś zakupi odpowiedni transporter wciągający to na górę, zamiast starej ciągle palącej fajki sprzątaczki ktoś kupi autonomiczne mopy i odkurzacze, zamiast byle jakich spawaczy robot spawalniczy zamiast budowy rusztowań częściej zwyżki itd przykłady można mnożyć, owszem trzeba też zatrudnić do tego obsługę ale to będzie JEDNA wykwalifikowana osoba zamiast kilku na niczym się nie znających. Obecnie w naszym kraju ludzie nadal zastępują maszyny bo są tańsi i chyba się to zmieni w ciągu kilku lat, dopiero wtedy zaczniemy gonić zachód w zarobkach. Pozdrawiam fachowców i uczciwych pracodawców bo tacy też bywają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...